PRZEMYSŁ MIĘSNY * RWELACJA! BŁONNIKI ZBOŻOWE

Sprzedam
Dodano: 13 lat temu

Opis ogłoszenia

POSIADAMY W SPRZEDAŻY BŁONNIKI PSZENNE, ŻYTNIE, JĘCZMIENNE, OWSIANE.
ZAINTERESOWANYCH WSPÓŁPRACĄ PROSZĘ O KONTAKT

Szczególne zastosowanie preparaty wysokobłonnikowe znajdują w:
produkcji wyrobów piekarskich i ciastkarskich; obok obniżenia kaloryczności gotowych wyrobów, zwiększają objętość pieczywa i wpływają na poprawę tekstury miękiszu. Ich dodatek ma pozytywny wpływ na cechy sensoryczne ciasta (tekstura, kruchość, wilgotność), umożliwia obniżenie kaloryczności a przy wyrabianiu ciasta zwiększa jego wodochłonność. Dodatek błonnika pokarmowego do wyrobów ciastkarskich i piekarskich nie sprawia trudności technologicznych, a otrzymane wyroby nie różnią się znacznie od analogicznych wyrobów bez dodatku błonnika [Mielcarz 2004, Florkowska, Krygier 2004, Jurga 2006]. Błonnikiem pochodzącym ze zbóż (otręby), owoców, warzyw oraz sproszkowaną celulozą zastępuje się częściowo mąkę lub tłuszcz stosowane przy wyrobie produktów ciastkarskich. Zastąpienie 25% cukru preparatami wysokobłonnikowymi wymaga zwiększenia dodatku wody, a także użycia słodzików, celem osiągnięcia przez produkt właściwej słodyczy [Górecka, Anioła 1999].
przemyśle mięsnym; dodatek błonnika owsianego do mielonej wołowiny i kiełbasek obniża zawartość tłuszczu w wyrobach przy zachowaniu zalet sensorycznych. Celuloza dodana do mięsa obniża straty podczas jego gotowania. Preparaty wysokobłonnikowe dodawane są do mięsa w celu redukcji tłuszczu a także jako czynnik objętościowy [Górecka, Anioła 1999]. Mogą kształtować teksturę i soczystość wyrobów wędliniarskich, w kiełbasach fermentowanych o obniżonej kaloryczności dodatkowo uzyskuje się miękkość i bardziej pożądaną przez konsumenta barwę [Florkowska, Krygier 2004, Jurga 2006].

przemyśle tłuszczowym; szczególnie w produkcji margaryn, w których udało się przy zmniejszonej zawartości tłuszczu zachować smarowność i swoisty smak nieodbiegające od produktu pełnotłuszczowego [Florkowska, Krygier 2004, Jurga 2006].
przemyśle mleczarskim; preparaty wysokobłonnikowe wykorzystywane są w napojach fermentowanych, wraz z ich probiotyczną mikroflorą oddziaływują pozytywnie na organizm ludzki, stając się żywnością funkcjonalną o zmniejszonej tendencji do synerezy i lepszej stabilności. Z innych produktów mleczarskich, w których mogą być stosowane substancje zastępujące tłuszcz, można wymienić niskotłuszczowe serki homogenizowane, desery mleczne, śmietany [Florkowska, Krygier 2004, Jurga 2006].
produkcji żywności przeznaczonej dla diabetyków; dodatek błonnika oparty na właściwościach obniżenia poziomu glukozy we krwi i insuliny w surowicy krwi, nie powoduje niekorzystnych zmian sensorycznych w produktach, polepsza konsystencje i teksturę wyrobów, co daje wrażenie pokarmu pełnego i kremowego. Preparaty błonnikowe znalazły zastosowanie w produkcji słodzików, batonów i czekolad dietetycznych [Florkowska, Krygier 2004, Jurga 2006].

Dane kontaktowe

  • AGROL P.P.H. Sp. z o.o.
  • tel 501-310-903
  • tel 501-310-903
  • fax 501-310-903
  • ul. PŁOCKA 53
  • www www.agrol.eu

Podobne ogłoszenia

Ogłoszenia