5 zł

Sprzedam ekologiczny topinambur! Słonecznik bulwiasty. Staropolska bulwa.

Sprzedam
Dodano: 6 lat temu
Sprzedam ekologiczny  topinambur! Słonecznik bulwiasty. Staropolska bulwa.

Opis ogłoszenia

Sprzedam topinambur (słonecznik bulwiasty), odmiana szlachetna ( koloru białego) albik.Uprawiany bez chemii i nawozów sztucznych. Na tym tylko co daje dzika natura. Mój topinambur rośnie wśród ziół kwitnących, motyli kolorowych, trzmieli ogromnych, pszczół miodnych, ważek różnorakich, żab szarych i zielonych, ptaków rozmaitych, łosi dostojnych, saren dzikich i żubrów królewskich. Topinambur to "Święta Roślina", leczy wszystko oprócz śmierci. Naukowcy wciąż odkrywają jego cudowne właściwości zdrowotne. Pochodzi z Kanady. Jest już 400 lat w Europie.
W 1615 roku topinambur została poświęcona przez papieża Pawła V jako warzywo mające uwolnić ludzkość od klęski głodu i chorób. Oferowany przeze mnie topinambur pochodzi z Puszczy Knyszyńskiej tj. nieskażonej przez cywilizację ekologicznej plantacji znajdującej się w dolinie rzeki Świsłocz i Nietupy. Są to tereny chronione przez Unię Europejską jako : „NATURA 2000” (500-letnia wieś Ozierany M)w przedwojennym powiecie grodzieńskim, dziś powiat Sokółka ), w gminie Krynki. Od lat uznawanej za leadera ekologii w Polsce. Panuje tu klimat jak w filmie "U Pana Boga za piecem”. Plantacja leży na tzw."Szlaku Jagiellońskim", „Szlaku Tatarskiego” w sąsiedztwie Kruszynian tzn. "Polski Orient". Bulwa jest na bieżąco, w większości ręcznie . Także w zimę, gdy leży śnieg, zaś temperatura otoczenia wskazuje wynik powyżej zera. Nie boi się mrozu ( wykopana na polu wytrzymuje - 35 stopni C, w glebie - 50 stopni C), ponieważ w swoim składzie nie ma skrobi. Zastępuje ziemniaki. Cudowne warzywo, :"król roślin okopowych" „wulkan" witamin i minerałów, zapobiega i leczy współczesne choroby cywilizacyjne w tym: cukrzycę, nowotwory jelita grubego, wątroby. Wzmacnia układ immunologiczny, ochrania nerki i układ pokarmowy, zapobiega anemii, poprawia przemianę materii, oczyszcza organizm z toksyn, poprawia wzrok i podnosi młodzieńczy wigor. Skutecznie pomaga przy odchudzaniu.
Roślina miododajna, z rodziny astrowatych. Ostatni pożytek nektaru i pyłku dla pszczół przed zimą. Zakwita pod koniec września na kolor żółty. Pomaga rodzinom pszczelim w walce z warrozą.Słoneczne suszone kwiaty znakomicie nadają się na herbatki podawane z plasterkami bulwy, i atrakcyjne bukiety.Zielone łodygi mogą być wykorzystywane jako pokarm ekologiczny (kiszonka) dla bydła, trzody, królików i nutrii lub w zdrowotnych kąpielach osób chorych na zwyrodnienia stawów i choroby skóry. Wystarczy zaparzyć liście i łodygi , a później tylko pluskać się i pluskać, czyli można we własnym zakresie zorganizować tzw. "chłopskie SPA". Inwalidzi po kąpielach odzyskują sprawność i młodzieńczy wigor! Z suchych łodyg produkuje się brykiet i czarnoziem. Natomiast z zielonych biogaz. Od 1614 r. topinambur był spożywany w Pierwszej Rzeczpospolitej Obojga Narodów przez monarchów, arystokrację, szlachtę, mieszczan i chłopów pańszczyźnianych. Nadaje się na frytki, zupy, placki, surówki, ( od razu można go jeść), chipsy,babki, dodatek do chleba pieczonego w warunkach domowych, na marynaty ( kisi się i marynuje jak ogórki). Robi się z niego ekologiczną kawę z korzeniem mniszka.
Od lat w Niemczech i USA z topinamburu produkuje się alkohol. Ze 100 kg uzyskuje się 9 litrów czystego spirytusu, czyli jest półtora razy wydajniejszy od kartofli.
Niektórzy zakupują bulwę, aby w lecie odgrodzić się od wścibskich sąsiadów ( łodygi dorastają do 4 metrów) lub złośliwych rolników, którzy bezprawnie podorują miedzę. Roślina jest nie do wytępienia, stale się odradza z najmniejszego kłącza. Jest czymś w rodzaju „perpetuum mobile”. Nawet Randap go nie zniszczy.Sprzedaż od września do maja. Później wegetacja roślin i oczekiwanie na zbiory.W przypadku zakupu większej ilości istnieje opcja negocjacji ceny.Przy większych zamówienia cena sadzeniaków - promocyjna ( hurtowa):2,50 złote za kilogram.Idealny na poletka myśliwskie. Na życzenie jest myty. Topinambur można odbierać w Białymstoku. Na terenie Polski szybka wysyłka kurierem.Zbieram zamówienia. Sprzedaż od końca września 2015 r. do maja 2016 r. Wyst. faktury.

Dane kontaktowe

  • Elżbieta
  • tel 881328000
  • adres Chrobrego
  • miejscowość Białystok

Podobne ogłoszenia

Ogłoszenia