40 000 zł

Zetor 8045, to samo co ursus 914 8145

Sprzedam
Dodano: 8 lat temu
Zetor 8045, to samo co ursus 914 8145

Opis ogłoszenia

Sprzedam ciągnik Zetor 8045
Jest to praktycznie to samo co Ursus 914, tylko znacznie lepiej wykonany i wyposażony od swojego polskiego odpowiednika.
Rok produkcji ciągnika 1988 r.
Moc 76 KM w połączeniu z wagą ponad 5 ton zapewnia duży uciąg.

Ciągnik został sprowadzony 10 lat temu ze Szwecji. Pracował tam na tartaku, nie pracował w ziemi o czym świadczyła chociażby farba na kulach od ramion podnośnika. Wymieniona została wtedy przednia maska i błotniki, bo oryginalne były pogięte.
W kraju jestem jego pierwszym właścicielem. Pracował przez ten czas na 30 ha.

Ciągnik praktycznie w oryginale. Silnik nie robiony, nie bierze oleju, nie dymi. Również sprzęgło, skrzynia oraz skrzynia pośrednia, nigdy nie ruszane i wszystko działa tak jak powinno.
Wszystkie drobne awarie były usuwane na bierząco.
- w tym roku wymienione zostały uszczelniacze cylindra podnośnika, starego siłownika wspomagającego oraz została zmieniona pompa hydrauliczna na wzmocnioną. Poprzednia była jeszcze oryginalna. Wymieniony został także płyn chłodniczy na nowy. Kupiony już był na płynie, więc prawdopodobnie od nowości układ chlodzenia nie widział wody.
- w ubiegłym roku dołożony był drugi siłownik wspomagający, dołożone drugie ramię podnośnika z korbką. Wymienione zostały również wszystkie oleje i płyny: olej w skrzyni biegów, w przednim moście, przednich i tylnych zwolnicach, w filtrze powietrza. Wszędzie został zalany bardzo dobry olej firmy TEXACO. Oczywiście olej w silniku wymieniany regulanie co 200 mth.


Wyposażenie traktora to m.in.:
- skrzynia 16x8
- grzałka płynu chłodniczego w bloku silnika ułatwiająca rozruch zimą.
- przedni napęd załączany elektrohydraulicznie
- 4 wyjścia hydrauliczne z szybkozłączkami
- 2 prędkości wałka WOM 540 i 1000 obr/min
- sprawny wzmacnacz
- sprawna blokada tylnego mostu
- górny zaczep transportowy
- dwa dolne zaczepy polowe, w tym zaczep typu jabłko obsługiwany całkowicie z kabiny ciągnika.
- drugi bak paliwa pod schodkami.
- 1 tona obciążników z przodu w połączeniu z 2 siłownikami wspomagającymi pozwala na udźwig ponad 4 ton.
- komfortowa kabina wyposażona w radio Blaupunkta, wydajne ogrzewanie, nawiewy, tapicerowane błotniki, siedzenie Grammera, szyberdach, halogeny przednie i tylne.
- pali na dotyk
- tylne opony wymienione ze 4 lata temu, poprzednie były jeszcze oryginalne, a zostały wymienione tylko dlatego, że były skrachciałe.

Ciągnik bardzo tani w utrzymaniu, mało awaryjny, a jak już się zdarzy jakaś naprawa to wszystkie części pasują od Ursusa 914.
Sprzedaje tylko z powodu zakupu nowego ciągnika o tej samej mocy, a dwa takie same traktory nie są mi potrzebne na mój areał. Nie wymaga żadnego wkładu finansowego. Całkowicie przygotowany do sezonu. U mnie od początku garażowany.

Zapraszam wszytkich zainteresowanych do kontaktu i umówienia się na obejrzenia. Zapewniam, że nowy właściciel będzie z niegio zadowolony.

Dane kontaktowe

  • Tomek
  • tel 793555407

Podobne ogłoszenia

Ogłoszenia